Studentska organizacija Pomorskog fakultete u saradnji sa agencijom Allegra organizovala posjetu MSC broda Opera - PFK - Pomorski fakultet Kotor

29.10.2019   PFK Admin  888 pregleda

Studenti pomorskog fakulteta imali su priliku da danas obave posjetu kruzeru MSC Opera. Grupa studenata smjera Nautike i pomorskog saobraćaja, kao i oni s Brodomašinstva imali su priliku da posjete komandni most, kao i kontrolnu sobu mašinskog stroja. Na mostu ih je dočekao drugi oficir koji im je pokazao navigacione uređaje i objasnio sigurnosni aspekt plovidbe. Nakon toga posjetili su kontrolnu sobu, gdje im je objašnjen rad i kontrola motora, generatora, goriva i sl. Studenti su imali slobodu da pitaju pitanja koja su ih interesovala, a posada je bila jako pristupačna. Ovo jedinstveno iskustvo dalo je studentima mogućnost da iz prve ruke vide i čuju ono što ih zanima za svoj budući posao.