Komemorativna sjednica povodom smrti profesorice mr Tonke Carić - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Komemorativna sjednica povodom smrti profesorice mr Tonke Carić

21.01.2019   Željko Pekić  1336 pregleda

OBAVJEŠTENJE

Dana 19. januara 2019. godine preminula je dugogodišnja profesorica engleskog jezika na Višoj Pomorskoj školi Kotor i Fakultetu za pomorstvo u Kotoru, mr Tonka Carić.

Povodom smrti profesorice mr Tonke Carić biće održana komemorativna sjednica na Pomorskom fakultetu Kotor, dana 22 .januara 2019. godine  (utorak), u amfiteatru fakulteta, sa početkom u 13:00 sati.

Mr Tonka Carić će ostati upamćena po svom velikom radu, posvećenosti studentima i kolegama.  Njeno ime ostavlja neizbrisiv trag u istoriji Pomorskog fakulteta Kotor, ali i pomorstva, nauke i izučavanja jezika struke, neophodnog svakom savremenom pomorcu.

Profesorica Carić je u svom dugom radnom vijeku među studentima, generacijama nesebično prenosila znanja afirmišući kvalitet i ulogu engleskog jezika u pomorstvu, a njena dostignuća  su i danas značajna i primjenljiva u pomorskom engleskom jeziku.

Uvijek ćemo je se sjećati sa poštovanjem i ponosom.

POMORSKI FAKULTET KOTOR