Gostujuće stručno predavanje 3 god. Brodomašinstva- upravitelj mašine M.Poček - PFK - Pomorski fakultet Kotor

Gostujuće stručno predavanje 3 god. Brodomašinstva- upravitelj mašine M.Poček

25.10.2019   PFK Admin  865 pregleda

U četvrtak 24.10.2019 god. se održalo gostujuće predavanje na brodomašinskim simulatorima člana Upravnog odbora Unije pomoraca, kolege Mihaila Počeka iz Kotora. Do zvanja upravitelja mašine, kolega Poček je došao završivši srednju pomorsku šlolu i Imo model kurs 7.02 na Pomorskom fakultetu u Kotoru uz 20 god. pomorskog iskustva uglavnom na kontejnerskim brodovima. Kolega Poček je studenima 3 god. brodomašinstva u uvodnom dijelu predavanja pokušao da približi i objasni rad Unije pomoraca, te pozvao buduće asistente da postanu besplatno članovi ove organizacije koja brine o pomorcima iz Crne Gore. Kolega Poček je održao stručno predavanje na temu upotreba savremenih separatora na brodu, njihov koncept i složena operacija. Takođe osvrnuo se i na važnost pravilnog rada u trenucima kada brodovi počinju da koriste nova goriva, zbog smanjenja sumpora u gorivu i regulacije IMO 2020. Uz pomoć Transas i Unitest simulatora te upotrebom video snimaka, studentima je u drugom dijelu predavanja objašnjen detaljan način pripreme i puštanja u rad turbo generatora, kao zasebne cijeline. U toku predavanja studenti su mogli da postavljaju stručna pitanja i bili aktivni tokom cijelog predavanja. Predavanje je želja Pomorskog fakulteta Kotor i koordinatora ovih predavanja, da se našim studentima prenese što više praktičnog znanja na savremenim brodskim sistemima, kako bi naši studenti bili konkurentni na svjetskom tržištu. Ovim putem se zahvaljujemo kolegi Počeku koji je i pored povrede našao vremena i truda da opširnu materiju svede na par sati predavanja te se nadamo ponovnom susretu. Koordinator gostujućih predavanja je mr. Miroslav Vukičević.